Islam, kresťanstvo a politika

Autor: Miroslav Mikula | 23.2.2016 o 19:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  115x

Náboženstvá. Viera v jedného Boha. Náboženské vojny namiesto lásky. Sme veriaci, kým a ako nám situácia dovoľuje.

Môj nesprávny pohľad na svet

 

        Pred niekoľkými rokmi som videl film Kráľovstvo nebeské. Páči sa mi tento film. Sú v ňom pekné myšlienky. Bral som tento film dajme tomu, ako rozprávku, v ktorej jednou z postáv bol aj Saladin . Po krátkom čase si syn požičal z knižnice knihu o rytieroch. V nej písali aj o križiackych výpravách a bol tam spomenutý aj sultán Saladin ako muž, ktorý bol vážený kresťanmi aj moslimami. Na internete som si pozrel, čo sa o Saladinovi píše. Pochádzal vraj z kurdského rodu. Väčšinou ho opisujú ako pomocou intríg a silou si upevňoval moc.  Potom nastal v jeho živote zlom. Stal sa veriacim moslimom  a jeho konanie sa zmenilo. Vraj uznával džihád. Džihád som si predstavoval ako svätú vojnu, v ktorej pod vlajkou islamu vraždíme, kde môžeme. Ale na internete je dosť často džihád opisovaný skôr ako morálny kódex bojujúceho islamistu, ktorí chráni svoje presvedčenie. Jedna z verzií napríklad uvádza, že pravidlá džihádu sú :

     1. Byť silným tak, aby nepriateľ nezaútočil

     2.Nezačínať nepriateľstvo, svoju snahu viesť k mierovej spolupráci

     3.Bojovať len s tými, ktorí bojujú. Pomsta v boji nemá priestor. Civilisti nesmú byť zranení, nie to ešte vraždení.

     4. Zastaviť nepriateľstvo v okamihu,  keď druhá strana pristúpi k zmiereniu

     5. Dodržiavať zmluvy po dobu jej dodržiavania nepriateľom

Alah povedal jasne : Bojujte na ceste k Bohu proti tým, ktorí bojujú proti vám, ale nekonajte bezprávie, pretože Boh nemiluje tých, ktorí sa bezprávia dopúšťajú.

Tieto body teoreticky potvrdzujú konanie Saladina po jeho prijatí viery v Alaha.

         Dnes sa hovorí o Islamskom štáte a islamizácii Európy. Mám pocit, že je to naschvál nesprávne interpretované. Pochybujem, že Islamský štát, podporovaný USA, NATO...Slovenskou republikou, v ktorom bojujú ľudia pre peniaze a zaslepene aj pre moc cudzích krajín nad ich krajinou, má niečo spoločné s džihádom. Tí, ktorí bojujú v mene islamu, bojujú za svoju krajinu proti cudzej intervencii. Je pravdepodobné, že do Európy prichádzajú aj islamisti, ktorí uznávajú džihád. Ak vy zabíjate náš ľud a plienite naše domovy a našu krajinu, to isté začneme robiť aj my vo vašej krajine. Je to podľa mňa len prirodzená reakcia a aj napriek tomu, že môžem zomrieť ich rukami, považujem to za spravodlivú odozvu. Ale pod nálepkou islamista do Európy prichádza aj veľa ľudí, ktorým EÚ vytvorila podmienky pre ich drancovanie a zneužívanie hodnôt, vytvorených Európanmi. EÚ je súkromná  teroristická organizácia, ktorej cieľom je plniť príkazy ,,novej vlády sveta - NVS,, na rozbitie a pokorenie Európskeho obyvateľstva.  Myslím, že cieľ NVS je veľmi jednoduchý. Vytvárať konflikty v krajinách v blízkosti Izraelu, dosiahnuť ich nejednotnosť, oslabiť ich a vyčerpať a tak vytvoriť podmienky pre vznik Veľkého Izraela. Oddeliť Rusko od ostatných európskych krajín, do ktorých uskutočnime inváziu cudzincov ochotných rozvrátiť európske štáty a vyplieniť ich. USA zvýšia svoju vojenskú prítomnosť v Európe za účelom potlačenia odporu občanov európskych krajín a zabezpečia ochranu dobyvateľom. Ukrajina sa už stala predelom medzi Európou a Ruskom. Osud Ukrajiny však čaká aj ostatné krajiny Európy. Kam vstúpili vojská USA a NATO, zanechali po sebe rozbité a zdevastované zvrchované štáty. OSN im v tom samozrejme pomáha v rozpore so svojim poslaním. Môžeme vo voľbách 2016 voliť ktorúkoľvek stranu. Kým sme v EÚ a NATO, každá vláda bude musieť robiť to, čo im nadiktujú tieto súkromné teroristické organizácie. Iba jedna krajina sa môže pochváliť demokraciou, humanitou - USA. Ich dejiny začali humanitným zabíjaním a zaberaním územia pôvodných obyvateľov, ako jediný humánne zavraždili ľudí atómovými bombami, vo Vietname použili napalm na pálenie ľudí ako svíň, používali strely obohatené uránom. Pred druhou svetovou vojnou aj počas nej bohatli na vojenskom biznise. Potom sa rozhodli oslobodiť Európu spod fašistickej okupácie. Bolo to v čase, keď bolo viac menej jasné, že ZSSR sa zastavia až v Berlíne. Vylodenie v Normandii za každú cenu, s pomocou Nemecka / príliš veľa chýb so strany Nemecka pri tejto operácii je až podozrivé/, ktorému bolo prijateľnejšie dobytie spojeneckými vojskami, ako vojskami červenej armády. Vznik NATO, Varšavskej zmluvy, rozpustenie Varšavskej zmluvy a následné posilnenie NATO štátmi s vládami konajúcimi proti vôli občanov svojich krajín. My občania týchto krajín sme sa dostali do pozície odmietnutia demokracie a prijatí novej totality s klamnými nálepkami demokracie.

         Na začiatku tohto článku som spomínal islam a kresťanstvo. Ak by tieto dve náboženstvá slúžili od svojho počiatku tak, ako mali, bol by medzi nimi v dnešnej dobe pevný mier. Ale obidve náboženstvá boli a sú aj v dnešnej dobe zneužívané ľuďmi túžiacimi po nadvláde sveta. Islam poznám iba z informácii na internete, takže sa mu už viac venovať nebudem. Kresťanstvo je mi blízke, pretože som bol ním vychovávaný. Mám párkrát prečítanú bibliu. Určite všetkému v nej nerozumiem, jej veľa časti je napísaných obrazne.  Ale dospel som k názoru, že cirkev na čele s pápežom nie je pokračovaním Ježišovho učenia. Je to svetská moc, ktorá na základe kresťanskej filozofie sa snaží ľudí udržiavať v slepej poslušnosti. Veľmi mi pripomína neviestku z časti biblie – Zjavenie Jána. Ježiš povedal . Príde čas, keď Zlý bude v mojom mene kázať o mieri a o láske. Hľadal som vyjadrenia pápežov na situáciu vo svete, ale nikde som nenašiel konkrétne pomenovanie konajúcich zlo. Naopak, vo všeobecnosti odsudzujú zlo a vo všeobecnosti hlásajú o mieri a láske. Na rozdiel od Ježiša si predstavitelia cirkvi potrpia na svojom zovňajšku a deklarovaní svojho postavenia v cirkvi. Sú takmer totožní z farizejmi z čias Ježiša. Majetok im nie je tiež cudzí. Žnú to, čo nezasiali, čistia nádobu zvonku a nie zvnútra...Ježiš hovoril veľa podobenstiev, týkajúcich sa farizejov – vôbec ľudí so spoločenským či náboženským postavením.

         Je tu ešte jedna vec, ktorá ovláda, respektíve je nástrojom k ovládnutiu sveta. Sú to peniaze kryté zlatom. Zlato je vo finančníctve bezcenný kov. Peniaze sú náhradou za výmenný obchod a mali by zobrazovať hodnotu tovaru a hodnotu ľudskej práce. Výrobok zo zlata môže mať umeleckú hodnotu. Ale samo o sebe je to iba kov. Mám zlatú retiazku so začiatočným písmenom môjho mena Miroslav. Príležitostne si ju zoberiem. Aj keby nebola zo zlata, ale z kože, alebo z dreva, mala by pre mňa tú istú hodnotu, pretože je to dar od mojej mamy, ktorú mám rád. Ale peniaze fiktívne kryté zlatom sú také bezcenné, ako samotné zlato. Sú však výborným prostriedkom na zabezpečenie si moci. Až do doby, kým ľudia nezačnú chcieť uctievať skutočné hodnoty. A tie sú, čo sa týka peňazí, ľudská práca a výsledok ľudskej práce, ktorý slúži na fungovanie života človeka. Bohu, čo je Božie a cisárovi (štátu), čo patrí cisárovi (štátu). My však nedávame Bohu, čo mu máme dávať a nedávame ani štátu čo mu odviesť máme. Dávame samozvaným vládcom, čím okrádame ľudí v našej krajine, ktorí potrebujú našu pomoc, finančne podporujeme prostredníctvom týchto ľudí vraždenie rodičov a detí v iných krajinách, ľudí v týchto krajinách zbedačujeme a ničíme im ich príbytky. Chceme pomáhať u nás tým, ktorých z ich domovov vyháňame, ale že ich aj v našom mene ožobračujú a zabíjajú, nám nevadí. Veď čo je vražda v porovnaní s našou pomocou. Sme predsa kresťania. Nevedomé zamieňame výraz pokrytec za výraz kresťan, ale je nám takto dobre. Dary Nebeského otca ako LÁSKA, ROZUM ( umožňuje nám rozlišovať dobro a zlo) a SLOBODNÁ VôĽA (nie je závislá na spoločenskom zriadení) sú pre nás bezcenné dary. Máme predsa svoje zlaté teľa. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?